BİREYSEL EĞİTİM

Her öğrencinin bireysel ilgi ve ihtiyaçları göz önüne alınarak eğitim gereksinimleri dâhilinde hazırlanan  (BEP) 'bireyselleştirilmiş eğitim programı’ çerçevesinde uzman öğretmenler tarafından öğrenciye bire bir verilen eğitimdir.

Kurumumuzda; uzman öğretmenler tarafından BEP programı dikkate alınarak her öğrenci için çalışılacak amaçların yer aldığı eğitim programları hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu programlar dâhilinde öğrencilerle tespit edilen tüm ihtiyaç alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.

GRUP EĞİTİMİ

Çocuğun bireysel eğitimde kazandığı becerileri genellemesi, sosyalleşmesi ve iletişim becerilerinin artması, sıra alma, bekleme, izleme, birlikte hareket etme gibi çocuğun ihtiyacına uygun beceri ve davranışların kazandırılması, küçük yaş çocuklarda ise bu beceri ve davranışların yanında oyun becerilerinin de desteklenmesi ya da kazandırılması hedeflenir, en az iki öğretmenle yapılan eğitimdir.

      Çocuklarda hedeflenen temel beceriler kazandırıldıktan sonra aynı yaş grubu ve gelişimsel aralığa sahip çocukların bireysel özelikleri bireysel eğitim programları dikkate alınarak hazırlanır.

TOP
Call Now Button